MOB – Mladí občané jsou spolkem propagujícím demokratické hodnoty jako je svoboda, lidská práva nebo občanská společnost. Proto i my cítíme potřebu vyjádřit se k současné situaci na Ukrajině. 🇺🇦

Chování Ruské federace vůči Ukrajině vnímáme jako hrubé porušení mezinárodního práva a zásah do suverenity samostatného demokratického státu. Rádi bychom vyjádřili podporu a ohromný obdiv Ukrajině a jejímu lidu, který odolává ruskému náporu se vztyčenou hlavou.

Naše generace má jedinečnou příležitost nejen dějiny zažít, ale především dějiny psát. Právě nyní se totiž odehrává to, o čem se budoucí generace dozví z učebnic dějepisu. Rádi bychom tak apelovali na mezinárodní organizace, státy, skupiny, ale i jednotlivce, že je třeba zamyslet se nad tím, jakým způsobem se chceme zapsat do dějin.

MOB se přidává k nátlaku na světové lídry, aby perzekuce agresora byla co nejsilnější. MOB se také zavazuje k šíření pravdivých zpráv o válce na Ukrajině a vyzývá všechny, aby informace o dění čerpali výhradně z veřejnoprávních médií, tedy České televize, České tiskové kanceláře a Českého rozhlasu.

Zároveň bychom chtěli odsoudit jakékoliv výzvy k vyvozování kolektivní odpovědnosti ruských občanů či etnických Rusů pobývajících nejen na území České republiky. Mnozí z nich emigrovali z Ruské federace právě z důvodu hlubokého nesouhlasu s tamními politickými poměry a nelze jim za jednání představitelů režimu přičítat jakoukoliv odpovědnost.V této náročné situaci je to nejcennější, co si můžeme vzájemně nabídnout, především solidarita a naděje. Žádná pomoc není malá. Ať už jste, nebo nejste členem našeho spolku a máte nápad na jakoukoli iniciativu, která by pomohla Ukrajině, MOB vám rád poskytne platformu pro její realizování.

Dějiny jsou příběh a my všichni držíme v ruce pero. Příběh, který předepsala Ruská federace ještě není daný a každý z nás může přispět k tomu, abychom získali šťastný konec. MOB stojí za Ukrajinou, kde stojíte vy?

Author rehapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *