MOB Zahraničí

MOB Zahraničí

Náš spolek se zapojuje do mezinárodních projektů financovaných programem Erasmus+
a dalšími evropskými programy. Snažíme se budovat dlouhodobou kvalitní spolupráci se zahraničními organizacemi a nabízet našim členům a mladým v České republice zajímavé příležitosti k jejich osobnímu růstu a neformálnímu vzdělávání.

Aktuální nabídka projektů

Přihlašování

Přihlašování otevřeno!

Přihlaste se zde

Projekt je aktivitou v rámci programu Erasmus+ Youth: Tréninkový kurz. V rámci projektu jsou plně hrazeny (zdarma) ubytování, strava a samotný program. Doprava je proplacena zpětně na místě konání projektu nebo je částka zaslána později na účet účastníka.

Přihlašování

Přihlašování otevřeno do konce 30. dubna 2022.

Přihlaste se zde

Projekt je aktivitou v rámci programu Erasmus+ Youth: Výměna mládeže. V rámci projektu jsou plně hrazeny (zdarma) ubytování, strava a samotný program. Doprava je proplacena zpětně na místě konání projektu nebo je částka zaslána později na účet účastníka.

Starší projekty

Více informací

Za spolek Mladí občané hledáme 3 mladé lidi ve věku 18 – 25 let s motivací vyjet na výměnu mládeže „Light Up Your Future“ v rámci programu Erasmus+ do sardinského městečka Nuoro ve dnech 1.-7. září 2020.
Témata: initiative and entrepreneurship of young people, self-development and sustainability.
Strava, ubytování a program pokryty, cesta je pak proplacena na místě nebo na účet po projektu.

Více informací

Za spolek Mladí občané hledáme 10 mladých účastníků na výměnu mládeže hrazenou z programu Erasmus+ 🇪🇺
Projekt na téma ekologie, životní prostředí 🌱 a recyklace ♻️ proběhne v tureckém Düzce 🇹🇷
Deadline přihlašování: 18. června
Zájemci pište na international@mladiobcane.cz 💚

Jak funguje zahraniční sekce spolku

Pavel T. Řehák, koordinátor zahraniční sekce 2021-2020

Zpětná vazba účastníků

Mladí občané vyjeli na začátku září na týden na Sardinii, aby zde dále rozvíjeli svou schopnost chopit se iniciativy a vystoupit ze své komfortní zóny. Projekt „Light Up Your Future“ zaměřený na podnikavost, seberozvoj a udržitelnost shromáždil na italském ostrově mladé aktivní lidi z Itálie, Řecka, Španělska a České republiky. Rozdílné přístupy jednotlivých národů k řešení odlišných situací přispěly k různorodým výsledkům tří workshopů zaměřených na hudbu a tanec, fotografování a umění recyklace.

Zástupci České republiky se ukázali být zvlášť iniciativní, když se na poslední chvíli omluvil lektor hudebně-tanečního workshopu. Dvě české účastnice se následně nabídly, že jej zastoupí, připravily choreografii, naučily ostatní zpívat a společně s účastníky workshopu vystoupily během závěrečné prezentace.
Z Itálie jsme si tak kromě vlastnoručně vyrobených těstovin přivezli nové podněty k našim dlouholetým projektům, ale i nápady na doposud nevyzkoušené iniciativy a kontakty z celého jihu Evropy.

Kontaktní osoba

Tereza Pařízková

Koordinátorka zahraniční sekce

Email
tereza.parizkova@mladiobcane.cz

international@mladiobcane.cz

Realizováno za podpory