MOB Zahraničí

MOB Zahraničí

Náš spolek se zapojuje do mezinárodních projektů financovaných programem Erasmus+
a dalšími evropskými programy. Snažíme se budovat dlouhodobou kvalitní spolupráci se zahraničními organizacemi a nabízet našim členům a mladým v České republice zajímavé příležitosti k jejich osobnímu růstu a neformálnímu vzdělávání.

Aktuální nabídka projektů

Přihlašování

Přihlašování otevřeno do konce 30. dubna 2022.

Přihlaste se zde

Projekt je aktivitou v rámci programu Erasmus+ Youth: Výměna mládeže. V rámci projektu jsou plně hrazeny (zdarma) ubytování, strava a samotný program. Doprava je proplacena zpětně na místě konání projektu nebo je částka zaslána později na účet účastníka.

Starší projekty

Za spolek Mladí občané hledáme 3 mladé lidi ve věku 18 - 25 let s motivací vyjet na výměnu mládeže "Light Up Your Future" v rámci programu Erasmus+ do sardinského městečka Nuoro ve dnech 1.-7. září 2020.
Témata: initiative and entrepreneurship of young people, self-development and sustainability.
Strava, ubytování a program pokryty, cesta je pak proplacena na místě nebo na účet po projektu.

Za spolek Mladí občané hledáme 10 mladých účastníků na výměnu mládeže hrazenou z programu Erasmus+ 🇪🇺
Projekt na téma ekologie, životní prostředí 🌱 a recyklace ♻️ proběhne v tureckém Düzce 🇹🇷
Deadline přihlašování: 18. června
Zájemci pište na international@mladiobcane.cz 💚

Jak funguje zahraniční sekce spolku

Pavel T. Řehák, koordinátor zahraniční sekce 2021-2020

Zpětná vazba účastníků

Mladí občané vyjeli na začátku září na týden na Sardinii, aby zde dále rozvíjeli svou schopnost chopit se iniciativy a vystoupit ze své komfortní zóny. Projekt „Light Up Your Future“ zaměřený na podnikavost, seberozvoj a udržitelnost shromáždil na italském ostrově mladé aktivní lidi z Itálie, Řecka, Španělska a České republiky. Rozdílné přístupy jednotlivých národů k řešení odlišných situací přispěly k různorodým výsledkům tří workshopů zaměřených na hudbu a tanec, fotografování a umění recyklace.

Zástupci České republiky se ukázali být zvlášť iniciativní, když se na poslední chvíli omluvil lektor hudebně-tanečního workshopu. Dvě české účastnice se následně nabídly, že jej zastoupí, připravily choreografii, naučily ostatní zpívat a společně s účastníky workshopu vystoupily během závěrečné prezentace.
Z Itálie jsme si tak kromě vlastnoručně vyrobených těstovin přivezli nové podněty k našim dlouholetým projektům, ale i nápady na doposud nevyzkoušené iniciativy a kontakty z celého jihu Evropy.

Kontaktní osoba

Tereza Pařízková

Koordinátorka zahraniční sekce

Email
tereza.parizkova@mladiobcane.cz

international@mladiobcane.cz

Realizováno za podpory